Lone Soldiers Association

חיילים בודדים עמותה

Lone Soldiers Association

חיילים בודדים עמותה – כל מי שיצא לו להכיר חייל בודד בנסיבות כאלה או אחרות יודע לומר: זו משימה לא קלה להיות חייל בודד. באופן כללי, השלב שבו כולנו נקראים להתגייס לצה"ל הוא שלב מורכב מאוד. אנחנו חיים במדינה שמטבע הדברים, דורשת מאיתנו לעצור הכול ולתת מעצמנו שלוש שנים.

ממש כפי שקרה בדורות הקודמים וכפי שעשו הורינו, כולנו בסופו של דבר מתגייסים. מדובר על קושי שכולל התמודדות פיזית, נפשית ואפילו חברתית. אם לכל זה נוסיף גם את הנתק מהבית שהרבה חיילים בודדים חווים, הרי לנו התמודדות מורכבת ביותר.

בל נשכח שרוב החיילים הם בסך הכול נערים ונערות בני 18, כך שיש גבול לקושי שאיתו הם יכולים להתמודד. זו בדיוק הסיבה שבגללה בנושא של חיילים בודדים עמותה, אנחנו רואים שיש לא מעט פעילים. יש הרבה חיילים בודדים במדינה ולכן יש גם לא מעט עמותות שעוסקות בתחום הזה.

משמעות הדברים היא שאם אותם חיילים בודדים נוגעים גם לליבכם, תוכלו לתרום ולהצטרף לעמותה שעוסקת בתחום הזה. מבחינת ההגדרה, אנחנו רואים שאותם חיילים בודדים אינם בקשר עם בני המשפחה שלהם. יש לכך סיבות שונות, כמו למשל: חייל שמגיע ממשפחה הרוסה, חייל יתום או חייל שמשפחתו שוהה בחו"ל. מה שבטוח זה שלכל אותם החיילים מגיע לקבל עזרה, ובדיוק בשביל זה כולנו, אזרחי המדינה, נמצאים כאן.

חיילים בודדים עמותה – איזו פעילות קיימת בתחום הזה?

בבואנו לבדוק לעומק את הנושא של חיילים בודדים עמותה, אנחנו מגלים שיש פעילות ענפה בנושא. אומנם זה נכון שצה"ל מסייע לחיילים בודדים בדרכים שונות, אך בפועל, זה לא מספיק. כפי שראינו, החיילים הבודדים צריכים לא רק מקום לבוא אליו בסוף השבוע או מקום לישון בו.

הם צריכים הרבה מעבר לכך. לכן במקרה של חיילים בודדים ועמותות שונות, אנחנו רואים שהתרומות מגוונות. יש למשל אנשים שבוחרים להסיע בכל שישי את החיילים הבודדים ולחסוך להם את הצורך לקחת תחבורה ציבורית. אנשים אחרים מגלים את טוב ליבם בכך שהם מבשלים ארוחות חמות לכל החיילים הבודדים.

מעבר לכל אלה, יש גם יוזמות נהדרות להקמת בתים חמים לחיילים בודדים. אסור לשכוח שאחרי כל כך הרבה שבועות בשטח, החייל גם עייף. הוא רוצה להגיע למיטה נוחה, לכבס את הבגדים שלו ואם אפשר, גם לישון. לכן, אם יהיה בית חם כזה לחיילים בודדים, שבו הם יוכלו להרגיש בנוח, אין ספק שזה יקל עליהם מאוד.

חיילים בודדים עמותה זה משהו שזמין עבור כולנו. לכן זה לא משנה מה אתם עושים, במה אתם עובדים או כמה כסף אתם חושבים לתרום לעמותה שכזו. בכל מקרה תוכלו לעזור, והעזרה שלכם תהיה משמעותית מכפי שאתם חושבים.

חיילים בודדים ועמותה אחת עם חזון מרגש

It is difficult to talk about individual soldiers and not talk about the future of the country. It's true, the IDF should be the one who bears responsibility and takes care of all the soldiers it recruits for its services. In practice, we are far from this idyllic situation. That's why it's worth knowing that there are also many exciting and special initiatives on the subject of individual soldiers and associations.

למשל, בית שבו החיילים יוכלו לגור לא רק במהלך השירות הצבאי, אלא אפילו בתקופה שאחרי השחרור. כל מי שכבר שרת בצבא והשתחרר יודע לומר: גם השחרור עצמו מהווה אתגר. לא פשוט להתמודד עם המצב שפתאום, בבת אחת, אנחנו הופכים להיות אזרחים מהשורה.

לכן התמיכה הרגשית שחיילים בודדים זקוקים לה לא נגמרת מיד עם תום השירות הצבאי. Individual soldiers donations זה גוף שמטרתו להעניק לחייל הבודד מעטפת שלמה, תוך התייחסות לכל הקשיים הצפויים לו. בעוד שחיילים אחרים חוזרים אל בית ההורים, בסופי השבוע או בתום השירות הצבאי, הרי שהחיילים הבודדים נשארים לבד. לכן בהחלט ניתן לומר שאחת מהמטרות העיקריות של עמותות שפועלות בתחום הזה, הוא לגרום לכך שהחיילים הבודדים לא יהיו לבד.

בית אלמוג שילוני – הבית שבו כל החיילים הבודדים לא ירגישו לבד

אתם מתעניינים בנושא של חיילים בודדים עמותה? ברור לכם שאתם רוצים לתרום ולעזור? אם כך, כדאי שתכירו את החזון להקמת בית על שם אלמוג שילוני ז"ל. הרעיון מדהים והמיזם מרגש: הקמת מרכז לחיילים בודדים שיהיה ממוקם בפאתי ואדי ענבה במודיעין.

המיזם כולל כבר את כל התוכניות שצריך, והוא יתפרס על פני 6 דונם שלמים. יהיו במקום 16 וילות עם מקום למאה חיילים בודדים, והכול יהיה מעוצב בסגנון מודרני ויפה במיוחד. בנוסף לכל אלה, מדובר על מרכז מנהיגות עם ערכים וקהילה. משמעות הדברים היא שכל תושבי האזור שירצו – יוכלו להיות חלק מהמיזם הנפלא הזה.

הם יוכלו לתפעל אותו ובכך לסייע לחיילים הבודדים במגוון דרכים יצירתיות וחשובות. רוצים לתרום ולעזור להקים את בית אלמוג שילוני? אל תדחו זאת למחר! חייגו למספר: 052-9276143 ותוכלו גם אתם לסייע בכל מה שקשור להקמת מרכז מיוחד לחיילים בודדים באזור מודיעין. 

מאמרים נוספים

A warm home for lonely soldiers

In Israel there are quite a few people with great initiative, and some of them wonder how it is possible to build a warm home for lone soldiers. In practice, this is not an easy challenge, since many volunteers are needed, a place where it will be possible to build such a house and a host of other matters that need to be taken care of.

For the full letter »

Home for lone soldiers

We want to go back to the warm house, the delicious food and our comfortable bed. However, the lone soldiers have nowhere to return, so a home for lone soldiers is a real mitzvah. Every young man who serves in the army wants, after a few weeks at the base or in the field, to get to a more comfortable place.

For the full letter »

Individual soldiers donations

When talking about lone soldiers donations, it is important to take into account the project of establishing a warm home for lone soldiers. If we manage to build such a home, every single soldier will have a place to return to. It is true that the soldiers will still meet the definition of "lone soldiers",

For the full letter »

A center for lone soldiers

All single soldiers deserve to get a weekend away from the army and just rest. To know that there is someone who is waiting for them, takes care of them, prepares food for them and also gives them warmth and love. That is why such centers are a very important matter in our country.

For the full letter »

An association for lone soldiers

It is important to understand what an association for lone soldiers actually does in order to understand why it is the right choice for a donation. Try for a moment to put yourself in the shoes of the lone soldier. He enlisted out of a desire to contribute, is in the army for long weeks and ends up leaving for the weekend.

For the full letter »