אלמוג שילוני - דבר המשפחה

בס"ד

"כאלמוג היית בחייך נסתר מכל עין מזין ומחיה את כל הנושם סביבך"

אלמוג עשהאל, גיבור ישראל, בחייו גבר על יצרו ופעל בצניעות וענווה על מנת לסייע ככל הניתן לכל הנקלע בדרכו, במותו, הפך לסמל כשהגן בגופו בחירוף נפש על עשרות אנשים שהיו בקרבתו בעת שהותקף מאחור ע"י מחבל מוג לב, במרכז תל אביב.

מתוך האובדן הנורא והדבקות בדרכו של אלמוג החלטנו לקיים את צוואתו הבלתי כתובה ולנסות לסייע ככל הניתן לחיילים בודדים המשרתים בצה"ל העושים ימים כלילות עבורנו ללא עורף משפחתי תומך. הקמנו את "בית אלמוג שילוני", בית חם לחיילים בודדים בעיר מודיעין מכבים רעות, עם חזון, אמונה ותמיכה בלתי פוסקת בארבעה חיילים בודדים (שלב ראשון). הבית החם מהווה משענת משמעותית לחיילנו, מלא בכל טוב ונתמך ע"י ארבע משפחות מלוות אשר קיבלו על עצמם לחבק ולסייע בכל אשר נדרש לחיילנו. בשל הצורך הלאומי החשוב ומספר ההולך וגדל של החיילים הבודדים, החלטנו לצאת לשלב השני בו יוקם בית גדול יותר שיכיל בתוכו 36 חיילים כמניין לו' צדיקים. על מנת לקדם פרויקט עצום זה אנו משפחת שילוני פונים אליכם בבקשה להצטרף אלינו ולהיחשב לשותפים מלאים בכך שתסייעו לנו לגייס את שנדרש על מנת שנוכל להגשים את הצורך הלאומי, ובכך נוסיף עוד קצת טוב בעולם. בכך נקבל ונראה את השונה והנזקק נחבק ונחזק אותו כדי שירגיש שווה בין שווים.

עזרו לנו לעזור להם

"עולם חסד יבנה"

בהוקרה משפחת שילוני

חברים מדברים על אלמוג

"נזכור אותך לנצח אחינו היקר"

אנו יושבים פה, חברייך מבית הספר. מנסים אך לא מצליחים לעכל שאתה לא יושב איתנו. לא הספקנו לעשות מפגש מחזור, והנה אנחנו יושבים פה כולם עם סהר, אחיך, שהוא בדיוק כמוך. יושבים ומעלים זיכרונות.

למכתב המלא »

"לא תישכח מזיכרוני"

הדמות שלך שהכרתי ולמדתי להכיר גם מסיפורים של אחרים אחרי מותך, נתנה לי עוד כמה נקודות שלקחתי לעצמי מהאישיות שלך. על המפקד שהיית לפקודייך, על הקשב לסביבה, ההקרבה הזו מצידך שעלתה לך בזמן ניצחי.

למכתב המלא »