המרכז למנהיגות וערכים

כאשר אנשים אומרים לך שאתה לא יכול,
הם מראים לך את הגבולות שלהם, לא שלך.

חוואקין קווין קינו

בית אלמוג שילוני מפעיל את המרכז למנהיגות וערכים בהובלת סא"ל מיל גיא שילוני, מדריך בכיר בפו"ם, מנטור בכיר, במרכז מרצים מיטב בעלי המקצוע בתחומי פסיכולוגיה, אסטרטגיה, צבא, חינוך, כלכלה.

מטרות המרכז למנהיגות וערכים

פעילות העשרה בנושא תרבות, חינוך, הטמעת ערך הגבורה, אהבת הזולת, הנתינה, הערבות ההדדית והאחריות בצה"ל ובחברה ברוח זכרו של אלמוג עשהאל שילוני ז"ל.
פרוייקט יחודי זה מסייע במימוש הפוטנציאל האישי – צבאי – תעסוקתי של החייל הבודד, ומעניק לו ידע, הנחיה, ארגז כלים, להתמודד עם אתגרי היום יום וכן בתכנון, פיתוח וקידום החיים האישיים והקריירה.

מרכז הערכים עוסק בהטמעת ערכי הערבות ההדדית, ענווה, תרומה לזולת, הגבורה והאחריות בצה"ל ובחברה גם יחד. במסגרת זו מתקיימים פעילויות ייעודיות שעוסקות בכל אחד מערכים אלה בתחומים שונים.

הפעילויות שאנחנו עושים מותאמים לילדים בגילאי יסודי, בני נוער, על יסודי, חברות, גופים וארגונים עסקיים וציבוריים.

ערבות הדדית וראיית האחר

ערבות הדדית מתבטאת בפעולות תמיכה או עזרה שמתבצעת בין שניים, כאשר אחד עוזר לשני. ערבות הדדית יכולה להתבצע בין אדם לרעהו וכן בתוך קבוצה.
חז"ל היו אלה שטבעו את המונח כאחד מערכי היסוד של העם היהודי כשקבעו ש"כל ישראל ערבים זה לזה". בבית אלמוג מבצעים פעילויות מגוונות המביאות ערך זה לידי ביטוי בדרכים שונות.

לאן שלא נביט או נפנה תמיד יימצא לידינו או בסביבתנו מי שיזדקק לעזרה כזו או אחרת. אנו בבית אלמוג מאמינים בחשיבות ראיית האחר על כל צרכיו ונרתמים על מנת לתרום ולסייע ככל האפשר בצורות ודרכים שונות.

גבורה

היכולת לאזור אומץ ולהתגבר על פחד היא רק מרכיב אחד של גבורה, גבורת היצר, לצד הגבורה והיכולת להשתנות ולגלות אמפטיה. אלה הם האתגרים הגדולים בחברה שלנו.

ענווה

ענווה "מכל מלמדי השכלתי" הרמה הגבוהה ביותר של המנהיג היא לגרום ולאפשר לאנשיו להביא את עצמם במלואם לעבר המטרות שרוצים להשיג.
ענווה היא תכונת יסוד למנהיג אותנטי.

אחריות

אחריות "במקום שאין אנשים, השתדל להיות איש". כפועל יוצא של הרגישות לאחר והיכולת לראות את האחר ולהבחין במציאות, נדרשת קומה נוספת לפיה על כל אדם מוטלת החובה להשתדל לעשות מאמץ ולמלא את הצורך הנדרש ברגע.

מדד של ערכים

ערכנו נמדד במה שאנו מוכנים לחלוק עם אחרים סיפור גבורתו של אלמוג עת נאבק ושמר על נשקו לצידו עד נשימתו האחרונה הועבר אלינו כחלק ממורשתו. ערך הגבורה שלו וסיפורי גבורה נוספים של חיילים ששרתו בצבא נחקקו בליבנו לעד ומהווים ערכי יסוד שנלמדים במרכז הערכים שלנו.

קבלת החלטות מחויבות לדרך ולעשיה

נשיאה בתוצאות של מעשה, מחויבות וערבות הם חלק מאחריות בה נדרש אדם להצטייד במהלך שירותו הצבאי, כמו גם לקראת חייו האזרחיים. אנו מאמינים בערך זה ועושים את המיטב על מנת לסייע לחיילים להצטייד בו כחלק מזהותם ואישיותם לקראת היציאה לחיים האזרחיים.
מרכז הערכים בבית אלמוג מקיים פעילויות שונות ומגוונות, הכוללות הרצאות, סדנאות, ימי לימוד, פעילויות חיצוניות כמו הכנה וחלוקת חבילות לחיילים ועוד.
אנו מזמינים כל אחד ואחת מכם להי רתם ולהצטרף אלינו לפעילויות השונות של בית אלמוג, או/ו לתרום מזמנכם, מיכולותיכם או/ו מכספכם למען המטרה הנעלה הניצבת בפנינו.

חיילים בודדים תרומות